poniedziałek,
14 października 2019

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

25 sierpnia przeżywaliśmy w parafii Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Przez wstawiennictwo Maryi polecaliśmy Panu Bogu całą naszą wspólnotę parafialną dziękując za wszelkie otrzymane łaski oraz prosząc o umocnienie i pogłębienie naszej wiary, nadziei i miłości.

Kaznodzieją tegorocznego Odpustu był ks. kanonik Krzysztof Iwaszyn proboszcz parafii Nowa Ruda-Słupiec.

Tego dnia również na sumie Odpustowej obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia przyjęcia święceń kapłańskich naszego rodaka księdza Jerzego Czernala, który przewodniczył Mszy o godzinie 11:00.

Fotografie z uroczystości do obejrzenia LINK.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej o godzinie 10:00 suma  była odprawiona w Naszej Parafialnej Świątyni. W tym roku procesyjnie przeszliśmy do czterech ołtarzy, ulicami Topolowej i Woli w kierunku Kościoła. Eucharystia jest źródłem i szczytem Chrześcijańskiej wiary, dlatego przez procesję Eucharystyczną dziękowaliśmy Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszając w tej sposób potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

Zapraszamy do obejrzenia Foto-galerii z tego wydarzenia.

W czwartek 6 czerwca Ksiądz Arcybiskup Henryk Nowacki odprawił Uroczystą Mszę Świętą połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z parafii Wierzchosławice. Ponad siedemdziesięciu młodych przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Zobacz foto-galerie....

Link do artykułu z Gościa Niedzielnego KLIK