19 kwietnia 2019

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej

Przypominamy o zmianie godziny Mszy świętej wieczornej na godzinę 18:00.

Wielki Post jest czasem gdzie możemy spotkać się z Chrystusem i zbliżyć się do Niego jeszcze bardziej. Rekolekcje Wielkopostne umożliwiły nam w rózny sposób to uczynić. W niedzielę 31 marca mieliśmy zaszczyt posłuchać i rozważać Stacje Drogi Krzyzowej wraz z Młodzieżowym Chórem z Dąbrowy Tarnowskiej pod batutą Mariusza Guzego.

Nagranie z całej Drogi Krzyżowej link.

Foto-galeria z wydarzenia link.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to okres liturgiczny w którym mamy przygotować się na ,,tajemnice paschalną Chrystusa’’ poprzez modlitwę post jałmużnę. Każdego roku za pośrednictwem Matki Kościoła możemy uzyskać oczyszczenia duszy aby móc radośnie oczekiwać świąt Wielkiej nocy. W tym szczególnym czasie zwróćmy uwagę na pojednanie z Bogiem i bliźnimi i również dostrzec ofiary Męki Chrystusowej dla naszego zbawienia.

Zapraszamy do uczestniczenia nie tylko osób dorosłych ale przede wszystkim młodzież i dzieci w nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii:

Drogi Krzyżowej - w Piątki o 17:30 i Niedziele o 15:30

Gorzkich żaliw Niedziele o 16:00.

Kościół w tym okresie daję nam możliwość zyskania odpustów.

Informacje w zakładce Odpusty.

W środę 6 lutego w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy 10-lecie powstania Grupy wsparcia dla Anonimowych Alkoholików '' Nadzieja". O godzinie 17:00 odbyła się Msza Święta której przewodniczył ks. Zbigniew Guzy- dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W homilii ks. Guzy podkreślał: - Najgorsze, co mogłoby spotkać człowieka, to nie jest to, że popełni błąd, że upadnie, ale to, że w którymś momencie może stracić nadzieję, że może być lepiej. Dziękuję wam, waszej wspólnocie AA „Nadzieja”, że pomagacie ludziom, że wyciągacie rękę, że wspieracie.

Po Eucharystii członkowie i sympatycy AA ,, Nadzieja" spotkali się na mitingu otwartym w Domu Parafialnym.

„ Jesteście
      potrzebni
         Chrystusowi”
                Jan Paweł II

Dnia 27 stycznia 2019 r. odbył się w finał III Dekanalnego Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 16 recytatorów z poszczególnych parafii dekanatu wojnickiego. Konkurs zaszczycił swoją obecnością p. Robert Rybak- prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Zaproszenie przyjęli także prezesi POAK z naszego dekanatu: p. Krystyna Wojtas, p. Józef Kawa, p. Barbara Gaweł, p. Krystyna Armatys i p. Barbara Kuboń.

Jury pod przewodnictwem p. Joanny Gaweł oceniało recytacje uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Wyniki są następujące:

Kategoria 1. Klasa 0

I miejsce- Natalia Snopek

II miejsce- Karol Bardoń

Kategoria 2. Klasy I-III

I miejsce – Magdalena Batko

II miejsce- Olaf Tomasiewicz

III miejsce- Michał Węglarz

Wyróżnienie- Bartłomiej Gacek

Kategoria 3. Klasy IV-VI

I miejsce- Karolina Kubik

II miejsce – Natalia Tomaszewska

III miejsce – Ludwika Odbierzychleb

Wyróżnienie- Dominika Kuc

Kategoria 4. Klasy VII-VIII

I miejsce- Karolina Cisoń

II miejsce- Emilia Jagiełło

III miejsce- Martyna Kelner

Wyróżnienie- Kamila Bojdo

Nagrody dla laureatów pierwszych miejsc przekazał p. Robert Rybak- prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Dla pozostałych finalistów zostały ufundowane przez księdza proboszcza Jerzego Czuja i członków POAK w Wierzchosławicach.

Dziękuję wszystkim prezesom POAK w dekanacie wojnickim za pomoc w organizacji konkursu. Panu Robertowi Rybakowi za obecność i przekazane nagrody. Członkom POAK w Wierzchosławicach za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, a p. Markowi Wójcikowi, p. Rafałowi Bąkowi za jego oprawę techniczną. Wyrazy wdzięczności kieruję również do Komisji Konkursowej za podjęty trud i poświęcony czas.

Grażyna Sęk

Prezes POAK w Wierzchosławicach

Fotogaleria z wydarzenia link.