Dzisiaj jest

poniedziałek,
14 października 2019

(287. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1709063

Zegar

RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Parafia Matki Bożej Pocieszenia

w Wierzchosławicach

 

 33-122 Wierzchosławice 83 a (tel. +48 14 679 64 94)

e-mail: wierzchoslawice@diecezja.tarnow.pl

Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości na stronie Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Znajdują się tutaj informacje o naszej wspólnocie związane zarówno z jej historią jak i z aktualnymi wydarzeniami. Cieszymy się, że stanowią one pomoc dla wszystkich zainteresowanych życiem religijnym naszej parafii.

25 sierpnia przeżywaliśmy w parafii Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Przez wstawiennictwo Maryi polecaliśmy Panu Bogu całą naszą wspólnotę parafialną dziękując za wszelkie otrzymane łaski oraz prosząc o umocnienie i pogłębienie naszej wiary, nadziei i miłości. 

Kaznodzieją tegorocznego Odpustu był ks. kanonik Krzysztof Iwaszyn proboszcz parafii Nowa Ruda-Słupiec.

Tego dnia również na sumie Odpustowej obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia przyjęcia święceń kapłańskich naszego rodaka księdza Jerzego Czernala, który przewodniczył Mszy o godzinie 11:00. 

 

Fotografie z uroczystości do obejrzenia LINK.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej o godzinie 10:00 suma  była odprawiona w Naszej Parafialnej Świątyni. W tym roku procesyjnie przeszliśmy do czterech ołtarzy, ulicami Topolowej i Woli w kierunku Kościoła. Eucharystia jest źródłem i szczytem Chrześcijańskiej wiary, dlatego przez procesję Eucharystyczną dziękowaliśmy Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszając w tej sposób potrzebne błogosławieństwo światu, Kościołowi, parafii i nam samym.

Zapraszamy do obejrzenia Foto-galerii z tego wydarzenia.

                                                                                                                                    W czwartek 6 czerwca Ksiądz Arcybiskup Henryk Nowacki odprawił Uroczystą Mszę Świętą połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z parafii Wierzchosławice. Ponad siedemdziesięciu młodych przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. 

Zobacz foto-galerie....

 

Link do artykułu z Gościa Niedzielnego KLIK