niedziela,

Czytania:

• Ewangelia:

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dwudziesta dzi

W niedzielę 15 października odbyły się wybory do Rady Duszpasteskiej.

Skład nowej Rady podano poniżej:

RADA     DUSZPASTERSKA

1.DRELICHARZ STANISŁAW                OSTRÓW

2.DYBOWSKI WOJCIECH                      SZUJEC OD LASU

3.JURKIEWICZ BARBARA                     DĘBOWSKA

4.KULPA EWA                                          WOLA

5.MALISZ JAN                                          RADŁOWSKA

6.MASŁOŃ  PIOTR                                  SZUJEC OD TORÓW

7.NOSAL FRANCISZEK                          KOLONIA

8.OGAR JAN                                             DWUDNIAKI

9.PABIAN JADWIGA                               DWUDNIAKI

10.TRYTEK MAŁGORZATA                   DROGA DO GOSŁAWIC

11.SKÓRA JACEK                                   GOSŁAWICE

12.SKÓRA MAREK                                  GOSŁAWICE

13.URBAŚ JÓZEFA                                 TRZYDNIAKI

14.BĄK RAFAŁ

15.MIKOŁAJCZYK KRYSTYNA

16.KRZAK PRZEMYSŁAW

17.SĘK GRAŻYNA

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w wyborach.

Nowo wybranej Radzie życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Pocieszenia a także owocnej pracy w Parafii na kolejne pięć lat.

W przyszłą niedzielę tj. 29 października po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

„Jesteście potrzebni Chrystusowi”    Jan Paweł II

Dnia 13 października 2017 r. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej świętował dziesiątą rocznicę powstania. Uroczystość ta powiązana była z 100. rocznicą ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jan Bartoszek- Asystent Kościelny Diecezji Tarnowskiej. Wśród zaproszonych gości był Robert Rybak- Prezes Akcji Katolickiej naszej diecezji, prezesi i przedstawiciele oddziałów z wojnickiego dekanatu z opiekunami parafialnymi, Jan Ogar-Przewodniczący Rady Duszpasterskiej, wikarzy pracujący w wierzchosławickiej parafii i animatorzy działających w niej grup oraz stowarzyszeń jak również księża rodacy. Po Mszy świętej, w aurze październikowego wieczoru, przy grocie Matki Bożej Fatimskiej odbył się Różaniec fatimski.

Niecodzienna uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem w domu parafialnym.

Grażyna Sęk- prezes POAK w Wierzchosławicach.

Zdjęcia z Obchodów 10-lecia POAK do obejrzenia TUTAJ.

Wielka modlitwa odbyła się w dniu 07.10.2017r. w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).

Tego dnia Pielgrzymi z naszej Parafii udali się na granice Polski a dokładniej do Piwnicznej Zdroju gdzie modlili się na różańcu, przy kaplicy św. Antoniego na Piwowarówce.

Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj.