Serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo Mszy świętych z naszego Kościoła parafialnego.

Będąc w domu możemy właczyć się w Eucharystię.

W każdą niedzielę transmisja Mszy świętych o 6:30, 8:00, 9:30, 11:00.

Aby obejrzeć proszę kliknąć w obrazek.

Serdecznie zapraszamy na inscenizację Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Grupy Młodzieżowej parafii Wierzchosławice.

W Niedzielę Palmową o godzinie 18:00.

W sobotę 2 marca w Domu Zakonnym w Gosławicach, Siostry Kanosjanki ze Zgromadzenia Córek Miłości Służebnic Ubogich świętowały 250. rocznicę urodzin swej Założycielki - Św. Magdaleny di Canossy. O 10.30 odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Z okazji 250. rocznicy urodzin świętej Magdaleny di Canossa, Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim, którzy pod zwykłymi warunkami będą się modlić w kaplicach lub parafiach prowadzonych przez braci i siostry kanosjanki od 1 marca do 2 października.

Relacja fotograficzna z wydarzenia.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to okres liturgiczny w którym mamy przygotować się na ,,tajemnice paschalną Chrystusa’’ poprzez modlitwę post jałmużnę. Każdego roku za pośrednictwem Matki Kościoła możemy uzyskać oczyszczenia duszy aby móc radośnie oczekiwać świąt Wielkiej nocy. W tym szczególnym czasie zwróćmy uwagę na pojednanie z Bogiem i bliźnimi i również dostrzec ofiary Męki Chrystusowej dla naszego zbawienia.

Zapraszamy do uczestniczenia nie tylko osób dorosłych ale przede wszystkim młodzież i dzieci w nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii:

Drogi Krzyżowej w Piątki o 16:30 i 19:00 oraz Niedziele o 15:30

Gorzkich żali – w Niedziele o 16:00.

Kościół w tym okresie daję nam możliwość zyskania odpustów.

Informacje w zakładce Odpusty

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach, Grupa Młodzieżowa zaprezentowała przygotowane jasełka w formie „teatru cieni”. Bożonarodzeniowe misterium było połączone ze wspólnym kolędowaniem prowadzonym przez Scholę.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia, szczególnie Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Centrum Kultury!

Relacja fotograficzna

„Słowa Twe Panie…”

W dniu 28 stycznia 2024 roku odbył się w naszym kościele finał VI Dekanalnego Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”, który został objęty honorowym patronatem Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. W zmaganiach konkursowych rywalizowało 17 recytatorów w czterech kategoriach wiekowych. Zostali oni wybrani w eliminacjach parafialnych tego konkursu. Wyniki finału są następujące:

*w kategorii dzieci przedszkolnych

I miejsce- Aleksandra Cieśla, Anna Kuraś

II miejsce- Yustyniia Lysnikovska, Aniela Śliwińska

III miejsce- Julia Szpilka

*w kategorii klas I- III

I miejsce-Karol Padło, Amelia Krupa

II miejsce- Kamil Niedojadło, Emilia Setlik

III miejsce- Zuzanna Łabuda, Milena Oćwieja, Wiktoria Dulęba

* w kategorii -klas IV-VI

I miejsce- Aleksandra Dąbrowska, Julia Wolak

II miejsce- Amelia Dąbrowska, Weronika Krzyżak

* w kategorii -klasy VII- VIII

I miejsce- Milena Wajda

II miejsce- Kuba Fornal

Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczane m.in. przez Pana Roberta Rybaka – prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej i wiceprezesa Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej. W wydarzeniu wzięła też udział Oliwia Twardowska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach. Zaśpiewała ona piękną pastorałkę przygotowaną na szkolny konkurs. Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Dziękuję Rodzicom oraz Nauczycielom za przygotowanie uczestników, prezesom Akcji Katolickiej za pomoc w organizacji konkursu, a jurorom za pracę w etapie parafialnym i dekanalnym.

Wszystkim recytatorom gratuluję sukcesu!

Grażyna Sęk

POAK w Wierzchosławicach

Relacja fotograficzna

Zachęcamy wszystkie pary, które zamierzają zawrzec Sakrament Małżeńtwa do wzięcia udziału Wieczorach dla Zakochanych odbywające się w naszej parafii.

Wiecej informacji na ten temat można znależc w zakładce Poradnia Rodzinna.

„ A ja wołam do Boga i Pan mnie ocali”

Dnia 6 stycznia 2023 r. w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach odbył się etap parafialny VI Dekanalnego Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”. W zmaganiach konkursowych rywalizowało 36 dzieci. Recytowały one wiersze w trzech kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III, IV-VI. Wyniki są następujące:

*w kategorii dzieci przedszkolnych:

I miejsce- Yustyniia Lysnikovska, Aniela Śliwińska

II miejsce- Oliwia Chudoba, Wiktor Widzisz

III miejsce- Polina Afrosimowa, Julia Karpiel, Nina Konarska

Wyróżnienie- nie przyznano

*w kategorii klas I- III:

I miejsce- Kamil Niedojadło,Karol Padło, Emilia Setlik

II miejsce- Antoni Kostrzewa, Adam Spólnik

III miejsce- Witold Bargieł, Hanna Majcher, Milena Piwowar

Wyróżnienie- Anna Bargieł, Nikola Bartman, Fabian Batko, Antonina Bryl, Piotr Bryl, Elżbieta Bryl, Andżelina Gdowska, Katarzyna Jakubiec, Norbert Kosiaty, Hanna Kwapniewska, Maksymilian Miterka, Igor Niedojadło, Rozalia Proszowska, Maciej Strojny, Julia Włodek i Bartłomiej Górski

* w kategorii -klasy IV-VI:

I miejsce- Aleksandra Dąbrowska, Amelia Dąbrowska

II miejsce- Artur Wąs, Alan Jakubiec

III miejsce- Adeliia Lysnikovska

Wyróżnienie- nie przyznano.

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Laureaci I miejsc będą reprezentować naszą parafię w konkursie dekanalnym. Życzymy im sukcesów!

Relacja Fotograficzna z wydarzenia KLIK