Dzisiaj jest

środa,
12 grudnia 2018

(346. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1472501

Zegar

RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Parafia Matki Bożej Pocieszenia

w Wierzchosławicach

 

 33-122 Wierzchosławice 83 a (tel. +48 14 679 64 94)

e-mail: wierzchoslawice@diecezja.tarnow.pl

Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości na stronie Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Znajdują się tutaj informacje o naszej wspólnocie związane zarówno z jej historią jak i z aktualnymi wydarzeniami. Cieszymy się, że stanowią one pomoc dla wszystkich zainteresowanych życiem religijnym naszej parafii.

Wkraczamy w  czas Adwentu, a z jego nadejściem rozpoczeliśmy nowy rok kościelny i duszpasterski. W Kościele w Polsce kontynujemy rozpoczętą w ubiegłym roku  tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu.

W drugim , dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „W mocy Bożego Ducha”, a symbolami będą Języki Ognia.

Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części;

pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności,

zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

 

 

Przez cały Adwent są odprawiane Roraty, czyli tradycyjna Msza Święta o Matce Bożej.

W naszym kościele Roraty przeżywamy codziennie o 6:30, a o godzinie 6:10 śpiewamy Godzinki ku Niepokalanym Poczęciu NMP, a dodatkowo w Poniedziałek, Środę i Piątek o 17:00 roraty dla dzieci.

Serdecznie Zapraszamy!

Wieczorna Msza święta 11 Listopada również miała charakter patriotyczny. Pod przewodnictwem ks. Proboszcza modliliśmy się wspólnie w intencji poległych którzy oddali życie za wolność, a szczególnie za zmarłych z naszej małej Ojczyzny. Po Eucharystii mieszkańcy wraz z Władzami Gminnymi przeszli pod pomnik Poległych następnie na cmentarz parafialny gdzie złożyli kwiaty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Dalsze Uroczystości odbywały się w Centrum Kultury Wsi Polskiej.


Zdjęcia z Uroczystości

11 listopada był dniem szczególnym dla naszego kraju. O godzinie 9:30 obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości połączone z Zaduszkami Witosowymi. Mszy świętej w intencji poległych w walce o wolność oraz za zmarłego Wincentego Witosa 3-krotnego premiera RP, celebrował i homilię wygłosił ks. prałat Zbigniew Guzy . W Eucharystii uczestniczyli politycy m. in. prezes partii PSL , prezesi stowarzyszeń, poczty sztandarowe, Bataliony Chłopskie oraz władze gminne.

W homilii ks. prałat porównał Niepodległość i wolność do Matki o którą zawsze trzeba dbać i pielęgnować a przede wszystkim kochać a nie ograniczać się do tego, że ona poprostu jest.

Po Mszy świętej udano się na cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty w kaplicy W. Witosa oraz przy grobie Nieznanego Żołnierza.


Zdjęcia z tego wydarzenia.

 

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień kiedy nasze oczy patrzą w dół, na przemijalność i doczesność tego świata, ale nasze myśli podążają do Nieba, gdzie zostało przygotowane dla każdego z nas mieszkanie w Domu Ojca. Tam uczestniczą w wiecznej radości święci i błogosławieni, znani z imienia i ogłoszeni przez Kościół, jak również wielu nieznanych świętych, a także, jak ufamy, nasi bliscy, którzy już odeszli z tego świata. Przed południem, w naszej świątyni, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po południu, o godz. 14.00 na naszym parafialnym cmentarzu, była sprawowana uroczysta Eucharystia, a następnie odmawiając różaniec i modląc się za zmarłych, zgodnie z tradycją,  była procesja żałobna wśród mogił naszego cmentarza. Ufamy, że nasze modlitwy, ofiarowane, odpusty, wypominki wraz z modlitwą różańcową, a także celebrowane Msze Święte, która jest najwspanialszą, najcenniejszą i najdoskonalszą modlitwą sprawią, że jak mawiał św. Jan Maria Vianney: „… czyściec będzie pusty”.

Obejrzyj zdjęcia z Uroczystości.

W celu uczczenia Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października po raz trzeci odbył się Parafialny Korowód Świętych. Młodzież, dzieci, jak i dorośli przeszli procesyjnie z Cmentarza do Kościoła Parafialnego odmawiając Różaniec, będąc przebrani za wybranych przez siebie Świętych. Następnie w strojach uczestniczyli we Mszy Świętej wieczornej, Jest to piękny gest w drodze dążenia do Świętośći.

Zdjęcia z tego wydarzenia w LINKU.