sobota,
17 lutego 2018

Sobota, VI Tydzień zwykły
Sobota po Popielcu

"Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli."

(Jl. 2,12)

Przeżywamy czas Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia, a równocześnie czas Komunii św. Wielkanocnej. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazja do przemiany.

Droga Krzyżowa:

w piątek o godz. 16.30,

w niedzielę o godz. 15.30.

Gorzkie Żale  - niedziela o godz. 16.00.

Po  Gorzkich Żalach Msza św.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach wszystkie dzieci, młodzież oraz dorosłych. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W niedzielę 21 stycznia o godzinie 11:00 gościliśmy w naszej parafii Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Andrzeja Dudę, ministrów oraz polityków Kancelarii Prezydenta. Mszy Świętej przewodniczył ks. Biskup Leszek Leszkiewicz wraz z ks. Biskupem Janem Niemcem a także Kapelanem Prezydenckim Księdzem Zbigniewem Krasem.Podczas uroczystości uczciliśmy kolejną rocznicę 144-tych urodzin Wincentego Witosa,trzykrotnego Premiera Polski oraz 100-letnią rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W homilii Ksiądz Biskup podkreślł :"Polska potrzebuje ludzi honoru. O takich ludzi zawołał by z nami dziś Wincenty Witos". Prezydent odwiedził także Cmentarz Parafialny gdzie złożył kwiaty w kaplicy Wincentego Witosa oraz na grobach zmarłych Proboszczów naszej Parafii. Głowa państwa wizytowała także Muzeum Witosa, a później CKWP gdzie odbyła się Konferencja.

Foto Galeria pod linkiem.

Relacja telewizyjna pod Linkiem.

W niedzielne popołudnie w naszym Kościele 21 stycznia odbył się II Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej "Usłysz Panie Moje słowa''. Był to drugi etap konkursu w którym dzieci miały za zadanie zaprezentować swoje umiętności. Przebieg konkursu nadzorowało fachowe Jury, a schola parafialna zadbała o oprawę muzyczną.Wybrano zwycięzców oraz nagrodzono wszystkich uczestników upominkami.

Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne TUTAJ.