26 maja 2017

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTĘGO

Sakramentu chrztu św. udzielany jest na Mszy św. o godz. 11.00 w II niedzielę miesiąca. Dziecko do chrztu należy zgłosić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania przynosząc ze sobą skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

Podczas zapisu należy również podać takie informacje: - dane personalne rodziców - imię i nazwisko, imiona rodziców, data urodzenia, adres zamieszkania, datę ślubu kościelnego, - dane personalne rodziców chrzestnych - imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania.

W przypadku chrzestnego mieszkającego poza terenem naszej parafii należy przynieść zaświadczenie z parafii pochodzenia danej osoby o tym, że dana osoba jest praktykującym katolikiem.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Na pierwszą rozmową przedmałżeńską należy zabrać ze sobą: 1. Dowód tożsamości. 2. Świadectwo katechizacji z ostatnich klas szkół: podstawowej i średniej. 3. Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej. 4. Świadectwo chrztu wydane nie wcześniej, niż przed trzema miesiącami (w przypadku, gdy ktoś ochrzczony był poza parafią).

POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI

Przynosimy zawsze : Akt zgonu w celu pochowania . Należy ustalić dzień i godzinę pogrzebu z księdzem z uwzględnieniem rozkładu zajęć i obowiązków Kapłanów. Nawiązać kontakt z Panem Kościelnym i Panem Organistą. Miejsce pochówku należy uzgodnić księdzem i grabarzem.

Jeżeli zmarły jest z spoza parafii należy uzyskać zgodę księdza proboszcza zamieszkania na pogrzeb katolicki.