sobota,

Sobota, XXXII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł

XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12.11.2017r.

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy IX dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

2.W poniedziałek wspominamy Świętych Benedykta Jana Mateusza Izaaka i Krystyna męcz. W piątek wspominamy Świętą Elżbietę Węgierską . W Sobotę wspomnienie bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Wyjazd na Drogę Krzyżową do Wał Rudy tradycyjnie o 14:20 z parkingu przy kościele BUS pojedzie przez Trzydniaki i Dwudniaki.

3.W czwartek zapraszamy kl. II gimnazjum i kl. 7 na 16:30 wraz z rodzicami na nabożeństwo przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4.Składka w przyszłą niedziele na remont kościoła.

5.W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Zbigniewa Pałki 9 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczne odpoczywanie….

7.Polecamy prasę katolicką. Gość Niedzielny.