Dzisiaj jest

piątek,
26 maja 2017

(146. dzień roku)

Święta

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
129828

Statystyki

;

SondaZegar

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCY

21.05.2017 r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Jutro rozpoczynamy dni modlitw o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nam je dał i by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Msza św. o 18:00, a następnie procesja:

  - poniedziałek – do figury przy drodze do Gosławic,

  - wtorek  – do kaplicy przy ulicy Radłowskiej,

  - środa – do krzyża na Szujcu.

3. We wtorek wspominamy Najświętsza Marie Pannę Wspomożycielkę Wiernych.

4. We wtorek zapraszamy kl. II gimnazjum na egzamin przed Sakramentem Bierzmowania 16:00 Kl. II c., 16:50 Kl. II b. Środa 16:00 Kl. II a. Bardzo proszę aby, któreś  z rodziców było obecne na egzaminie.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny.