czwartek,

Czwartek, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2018r.

1.Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boży, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2.Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.

3.W środę zapraszamy kl. III gimnazjum wraz z rodzicami na 17:00 na nabożeństwo przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

4.W Czwartek 18-stego już tradycyjnie będzie wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny do Wał Rudy. Odjazd o 14:20 z parkingu przy Kościele. Bus pojedzie przez Trzydniaki i Dwudniaki.

5.W Niedziele, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w Poniedziałek, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków , tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

6.W tym tygodniu wypada: Środa: Świętego Antoniego,

Piątek: Świętego Józefa Sebastiana Pelczara.

7.W przyszłą niedziele składka na remont kościoła.

W przyszłą niedzielę o 11:00 będzie odprawiona Msza świętej w intencji Ojczyzny i Polskich rolników z okazji 144 rocznicy urodzin  Wincentego Witosa i 100 – rocznicy odzyskania Niepodległości Na Mszy św. będzie uczestniczył prezydent Andrzej Duda, Zespół ………

8.Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego.

9.W tym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Zdzisław Gieroń 3 Msze święte od uczestników pogrzebu

+Czesława/f/ Pochroń 9 Mszy świętych.

Wieczne odpoczywanie….

Od jutra Ks. Piotr będzie wieczorem odprawiał Msze święte gregoriańskie za +Stanisława  Głowackiego.