poniedziałek,

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2017 r.

1. Kończy się czerwiec - niech rozpoczynające się wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

2. W czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o 6:30, 8:00, 10:00 i 18:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

Przez okres wakacyjny nie będzie Mszy św. w czwartki w Gosławicach.

3. W sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust w Tuchowie szczegóły na plakacie.

W tygodniu w liturgii wspominamy w Środę św. Ireneusza.

4. W tym tygodniu wypada  I Sobota, wyjazd do chorych od 8:30, 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja   prowadzona przez Grupę O. Pio.18:00 Msza św.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację I - go Rodzinnego Festynu Parafialnego oraz wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i uczestnikom. Dziękujemy Różom Różańcowym, Kołu Gospodyń z Gosławic i wielu indywidualnym osobom za ciasta. Dziękujemy Strażakom za zabezpieczenie festynu i  za wspaniały pokaz ratownictwa medycznego.

6. Spotkanie rodziców dzieci uczestników półkolonii będzie w następną niedzielę 2 lipca po Mszy Świętej o godz. 11.00.

7. Spotkanie wyjeżdżających na Dni Młodych do Dębowca będzie w następną niedzielę 2 lipca po Mszy Świętej o godz. 11.00.

8. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego.

9. W lipcu poza parafią będą odprawiane Msze św. od uczestników pogrzebu za +Danutę Jędrzejczyk, +Józefę/f/ Kwaśniak, +Kazimierę/f/ Dulian , +Emilię Podstawską, +Edwarda Dzierwę. W tym tygodniu do wieczności odszedł +Rudolf Soboń 6 mszy św. od uczestników pogrzebu i  + Maria Malec 19 Mszy św. Wieczne odpoczywanie…

10. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego.