czwartek,

Czwartek, Rok A, I Dzień powszedni

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

19.03.2017 r.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 16:30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 16:00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

2. Ministranci przed kościołem sprzedają paschaliki rozprowadzane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej Pieniądze przeznaczone są na pomoc dla biednych dzieci. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę darów na  świąteczna pomoc dla biednych rodzin. W kościele i sklepach GS są  wystawione kosze na dary. Polecamy tę sprawę waszej ofiarności.

3. W Poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania.

4. W środę po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.

5. W sobotę 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka oraz rodziców. Informacje związane z dziełem Duchowej Adopcji umieszczone są w gablocie przy wyjściu z kościoła. Od 16:30 spowiedź dla klas III gimnazjum rodziców i świadków przed bierzmowaniem.

6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom W-c. Centrum.

7. Gość Niedzielny.