niedziela,

Niedziela, XVI Tydzień zwykły Rok A, I Szesnasta Nied

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

23.07.2017 r.

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. W tym tygodniu wypada:

Poniedziałek: św. Kingi,

Wtorek: św. Jakuba Apostoła,

Środa: św. Joachima i Anny,

Sobota: św. Marty.

4. Bóg zapłać mieszkańcom  Godnej Wsi za ofiary na utrzymanie Cmentarza.

5. W tym tygodniu w USA zmarł nasz parafianin +Tadeusz Partyka. Wieczne odpoczywanie...

6. Polecamy prasę katolicką - Gość Niedzielny.