środa,
18 lipca 2018

V SYNOD

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Środa, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

,

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07.2018r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. W środę 18-stego już tradycyjnie będzie wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny do Wał Rudy. Odjazd o 14:20 z parkingu przy kościele.

3. Nowenna do M.B.N.P. w Środę o 18:00 i Msza święta.

4. W tym tygodniu wypada : Poniedziałek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Środa: Świętego Szymona z Lipnicy.

5. Polecamy prasę katolicką - Gość Niedzielny, Niedziela.

6. W dniu 17 sierpnia wyruszy z Tarnowa XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy do zapisywania się w parafii do końca lipca. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł, jeśli z domu idzie więcej niż jedna osoba, każda następna płaci 60 zł. Pielgrzym, który nie ukończył 16 roku życia musi mieć wyznaczonego, pełnoletniego opiekuna. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

7.Dzisiaj o 15:00 pogrzeb + Hermenegildy Kukułka.