wtorek,
21 lutego 2017

Wtorek, Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

119532

VII NIEDZIELA  ZWYKŁA

19.02.2017 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W środę święto Katedry św. Piotra Apostoła. W czwartek św. Polikarpa.

3. Przed nami ostatnie dni karnawału, tłusty czwartek. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości, która zawsze musi się łączyć z odpowiedzialnością za swoje czyny.

4. W przyszłą niedziele rozpoczniemy Nabożeństwo 40 – godzinne mające na celu uwielbienie Boga, przeproszenie za grzechy szczególnie popełniane w Karnawale. Od południa Adoracja według następującego porządku:

12:00 Liturgiczna służba ołtarza i dzieci,

13:00 Wierzchosławice Wieś, Droga do Gosławic, ul. Topolowa,

14:00 Wola, ul. Radłowska, Dębowska i Osiedle,

15:00 Czciciele Bożego Miłosierdzia,

16:00 Róże Różańcowe,

16:30 Nieszpory Eucharystyczne,

17:00 Msza św.

5. Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego.

6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Macieja Simona - 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Wieczne odpoczywanie…