poniedziałek,

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

20.08.2017

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Jubileusz 300-lecia Koronacji Obrazu Jasnogórskiego

2. W przyszłą Niedzielę w naszej parafii będzie odpust ku czci M. B. Pocieszenia. Żeby go godnie i owocnie przeżyć trzeba duchowego przygotowania przez spowiedź, która odbędzie się w Sobotę od 16:30 do 18:00.  Bardzo proszę przygotować feretrony, sztandary, dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy Straż Pożarną, Uroczysta Suma Odpustowa o g. 11:00. Proszę o liczny udział w tej Mszy św.  i procesji. W tą niedziele zbiórka do puszek dla ofiar tragicznej wichury w Polsce.

3. W piątek na Jasną Górę wejdzie Tarnowska Pielgrzymka, polecajmy uczestników w naszych modlitwach. Autokar do Częstochowy wyjeżdża z parkingu przykościelnego o 6:00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w czwartek usłużyli na różne sposoby pielgrzymom, szczególnie paniom, które pomagały na plebanii podjąć księży, kleryków i osoby zakonne.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy jeszcze, Czw: Św. Bartłomieja.

5. 3 września na Jasnej Górze odbędą się Ogólnopolskie Dożynki chętni na wyjazd mogą się zapisywać w zakrystii. Bardzo proszę aby zapisywać się do przyszłej niedzieli, abym mógł wynająć odpowiedni autobus.

6.Bóg zapłać mieszkańcom Wierzchosławic Centrum za ofiary na utrzymanie cmentarza.

7.Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny. Kalendarze Misyjne.