Dzisiaj jest

piątek,
25 maja 2018

(145. dzień roku)

V SYNOD

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Święta

Piątek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Wyszukiwanie

Statystyki

;

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
174773

SondaZegar

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

2. Jutro obchodzimy Święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze święte w poniedziałek o 6:30 , 8:00 , 10:00, 18:00.

 

3. W tym tygodniu, w czwartek, 24 maja, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

 

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Świętej.

 

6. Bóg zapłać mieszkańcom Osiedla i ul. Dębowskiej za ofiary na utrzymanie cmentarza.

 

7. W tym tygodniu odbędą się egzaminy kl. II Gimnazjum i Klasy VII przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Bardzo proszę aby któryś z rodziców był na egzaminie.

Wtorek o 15:45 klasa IIA, o 16:45 IIB.

Czwartek o 15:45 IIC, o 16:45 VIIB.

Piątek o 15:45 VIIA, i Ostrów kl. VII.

 

8.Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę.

 

9.Jutro po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny /R.D/.

 

 

10.W tym tygodniu do wieczność odszedł +Jerzy Wilk 7 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczne odpoczywanie…….