czwartek,

Dzień Powszedni

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Do puszek są zbieraną ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15:30 Droga Krzyżowa a o 16:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

3. Jutro 18-stego już tradycyjnie będzie wyjazd na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny do Wał Rudy. Odjazd o 14:20 z parkingu przy kościele. Bus pojedzie przez Trzydniaki i Dwudniaki.

4. Jutro zapraszamy klasę III dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na 17:00.

5. We Wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

6. Rekolekcje w naszej parafii będą w dniach od 29.03. – 02.04.

Dla szkół od 03.04 – 05.04.

7. W ramach Akcji ,, Wielkanocne  Dzieło Caritas’’ można nabyć baranki i paschaliki wielkanocne po 5zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc dla biednych dzieci.

Dzieci szkolne otrzymają na katechezach ,,skarbonki wielkopostne’’ przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych.

Parafialny Oddział Caritas, jak co roku, organizuje zbiórkę produktów żywnościowych pod hasłem „Dar serca”. W tym celu w Kościele i w sklepach GS wystawione są kosze.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Dwudniaków za ofiary na utrzymanie cmentarza, a mieszkańcom Szujca od lasu do Centrum za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. W środę zapraszam na spotkanie zespół synodalny po Mszy wieczornej.

10. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego, tygodnik Niedziela.