28 kwietnia 2017

II NIEDZIELA  WIELKANOCY

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

23.04.2017 r.

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedziela Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 73. Tydzień Miłosierdzia. Dziś o 15:00 w Kościele odmówimy w Koronkę do Miłosierdzia Bożego - zapraszamy.

2. W  liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek: Św. Wojciecha,

Wtorek: Św. Marka,

Sobota. Św. Katarzynę ze Sieny.

3. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem IX Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. O 16:30 pierwsze nabożeństwo majowe.

4. Dni Krzyżowe i procesje o urodzaje wypadają w tym roku 22, 23, 24, maja.

5. Gość Niedzielny płyta z filmem ,,Zmartwychwstały’’.

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli + Józef Grajewski - 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu i + Zofia Kozioł - 5 Mszy św. Wieczne odpoczywanie…