25 maja 2018

V SYNOD

Znalezione obrazy dla zapytania v synod logo

Piątek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Jutro obchodzimy Święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła. Msze święte w poniedziałek o 6:30 , 8:00 , 10:00, 18:00.

3. W tym tygodniu, w czwartek, 24 maja, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Świętej.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Osiedla i ul. Dębowskiej za ofiary na utrzymanie cmentarza.

7. W tym tygodniu odbędą się egzaminy kl. II Gimnazjum i Klasy VII przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Bardzo proszę aby któryś z rodziców był na egzaminie.

Wtorek o 15:45 klasa IIA, o 16:45 IIB.

Czwartek o 15:45 IIC, o 16:45 VIIB.

Piątek o 15:45 VIIA, i Ostrów kl. VII.

8.Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę.

9.Jutro po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny /R.D/.

10.W tym tygodniu do wieczność odszedł +Jerzy Wilk 7 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczne odpoczywanie…….