26 maja 2017

Piątek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera

Grupa Modlitwy im. Św. Ojca Pio

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół ;

dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;

błogosławcie tym, którzy was przeklinają;

i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.”

Łk. 6, 27-28.

Dzięki otwartości ks.Prałata Stanisława Wdowiaka  Proboszcza Parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach powstała grupa modlitwy Ojca Pio. Był to dzień 7 luty 2004r.

Moderatorem grupy jest ksiądz Andrzej Liszka, natomiast opiekunem jest ksiądz proboszcz Jerzy Czuj.

Biskup Tarnowski ks.Wiktor Skworc zatwierdził istnienie Grupy Modlitwy Ojca Pio  w naszej Parafii dekretem dniu 11 stycznia 2005r.

Powołana grupa modlitewna kieruje się postanowieniami „Statutu Grup Modlitewnych Ojca Pio” zatwierdzonego przez Sekretarza Stanu Kardynała Agostino Casaroli w dniu 3 maja 1986r.

Ojciec Pio uczynił swoje życie nieustanną i niezmordowaną modlitwą, a także zachęcał innych, aby się modlili. Tak właśnie narodziły się Grupy Modlitwy.

Sam Ojciec Pio powiedział : ”Zbierajmy się okresowo na wspólnąmodlitwę . Dzisiejsze społeczeństwo nie modli się i dlatego idzie w rozsypke”,  „Modlitwa jest najlepszą bronią , jaką posiadamy, jest kluczem,który otwiera Boże Serce”.

Spotkania Grupy Modlitwy Ojca Pio w Wierzchosławicach odbywają się w drugi i czwarty czwartek każdego miesiąca po Mszy Św. wieczornej w sali Domu Parafialnego.

Na spotkania przychodzą osoby, które pragną uczyć się od Ojca Pio i włączać w dzieła Boże przez modlitwę, czyn i ofiarę.

Grupa modlitwy została oddana pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi, aby prowadziła nas prosto do ludzkiego i Boskiego Serca Jezusa.

Ojciec Pio o Matce Bożej : „ Ciągle trzymaj się bardzo mocno  Matki Niebieskiej, ponieważ Ona jest morzem, poprzez które płynąc, dobija się do brzegów wiecznej wspaniałości w królestwie porannej zorzy.”

Podczas spotkań czytane są i rozważane fragmenty Pisma Świętego, modlimy się modlitwą uwielbienia, przeproszenia ,dziękczynienia i prośby .Na każdym spotkaniu odmawiamy jedną część różańca świętego lub koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Modlitwa przeplatana jest śpiewem pieśni Maryjnych i pieśni do Ducha św.i innych.

Spotkania prowadzone są przez animatorów wybranych spośród członków grupy modlitwy Ojca Pio.

Nasza grupa jest otwarta ,aby nieść pomoc chorym, samotnym, jako wspólnota wspieramy się wzajemnie, a Duch Święty niech nami kieruje.

Ufamy , że Święty Ojciec Pio pomaga nam ,być  miłym narzędziem w ręku Boga.

W każdą I sobotę miesiąca  odbywa się adoracja do Niepokalanego Serca Maryi. Odprawiamy Nowennę Wynagradzającą  Niepokalanemu  Sercu Maryi przez 9 pierwszych sobót.Bierzemy udział w czytaniach i modlitwie wiernych podczas Mszy Św. odprawianej w I sobotę  w  intencji wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.