Od połowy września swoje spotkania rozpocznie dziecięco – młodzieżowa  schola parafialna. Głównym zadaniem scholi parafialnej jest oprawa muzyczna liturgii niedzielnych mszy św. dla dzieci o godz. 1100 oraz podczas Uroczystości i Świąt Kościelnych w ciągu Roku Liturgicznego.

Osoby chętne do śpiewu w scholi mogą zapisywać się do 16 września 2017r.u Ks. Krzysztofa oraz Ks. Stanisława! Serdecznie zapraszamy! Warunkiem  śpiewu w scholi jest posiadanie słuchu muzycznego – to bardzo ważne! Nie będzie przesłuchań – ale rodzice najlepiej wiedzą i słyszą, czy ich dziecko potrafi śpiewać J! Dolna granica wieku to (przynajmniej) 2 klasa Szkoły Podstawowej. Górnej granicy wieku nie ma J, natomiast jeśli chodzi o młodzież gimnazjalną oraz licealną – bardzo ważnym warunkiem uczestnictwa w scholi są też szczere chęci i odpowiedzialność (należy uczęszczać na próby i śpiewać na Mszy św. o 1100).

Ze względu na dużą ilość zajęć podejmowanych przez dzieci i młodzież w tygodniu, próby scholi będą odbywać się 1 raz w tygodniu w niedzielę – godzinę przed Mszą św. o 11:00 – a więc o godz. 10:00 – w Domu Parafialnym. Bezpośrednio po próbie schola udaje się do kościoła, aby prowadzić śpiew podczas Mszy św. o 11:00. Prosimy Rodziców (szczególnie małych dzieci), aby w niedzielnych planach uwzględniać dostarczenie dziecka na próbę. Pierwsza próba i śpiew na Mszy św. o 11:00 – w  niedzielę – 17 września 2017 r.!

Scholę prowadzą: Ks. Krzysztof, Dariusz Lech, Martyna Zych. Zaangażowanie w Scholę jest nieodpłatne!

Zapraszamy również osoby, które potrafią grać na instrumentach muzycznych

i chciałyby akompaniować podczas śpiewu scholi!

W naszej parafii jest bardzo wiele dzieci uzdolnionych muzycznie, które mogłyby śpiewać w scholi, ale to czy będą śpiewać zależy głównie od chęci i motywacji ze strony Rodziców. Postarajmy się, aby obok codziennych zajęć dodatkowych (języki obce, pływanie, taniec, sport) pokazać dziecku, że śpiew dla Pana Boga jest nie tylko aktywnym uczestniczeniem w liturgii mszy św., ale  także formą rozwoju duchowego. Postarajmy się zachęcić dziecko do uczęszczania na scholę i śpiewu podczas mszy św. w kościele. Bardzo ważne jest, aby uświadomić sobie i dziecku, że śpiewanie przed Ołtarzem jest oddawaniem czci Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu poprzez wykorzystywanie talentu, którym On Sam obdarzył nasze dziecko.